Sposób na kaca – oczyszczające działanie Chlorelli

Osoby pijące alkohol mogą odetchnąć z ulgą. Okazuje się bowiem, że Chlorella to skuteczny sposób na kaca. Ta niepozorna alga może zneutralizować objawy zatrucia alkoholowego zanim odczujemy jego skutki. Jest to świetna informacja dla osób, którym przytrafi się wypicie kilku drinków za dużo.

Badania chlorella

Istnieje wiele produktów i suplementów niwelujących skutki kaca, ale większość z nich pozostawia sporo do życzenia. The Daily Mail donosi, że Chlorella może być najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się dolegliwości “dnia po”. Jest nazywana najnowszym “superpożywieniem” przez dietetyka Nikki Ostrower z NAO Nutrition w Nowym Jorku, ze względu na jej silne działanie detoksykacyjne. Alga ta jest pełna chlorofilu, znanego z bardzo dobrych właściwości oczyszczających wątrobę. Oczywiście to nie jedyne jej zalety. Chlorella zawiera również białko, witaminy i minerały, przeciwutleniacze oraz aminokwasy. Jej bogaty skład sprawia, że warto ją przyjmować przy różnych dolegliwościach.

Aby zmaksymalizować właściwości ochronne Chlorelli, zaleca się spożyć ją minimum dwie godziny przed konsumpcją pierwszych napoi alkoholowych.

Reklama


Chlorella Febico


Dzięki zawartości chlorofilu, Chlorella może wspomóc wątrobę przy nadmiernym spożyciu alkoholu. Jest tylko jeden haczyk. Trzeba ją przyjąć zanim zabawa się rozkręci. Niestety nie ochroni przed kacem jeśli alkohol został skonsumowany wcześniej. Aby zmaksymalizować jej właściwości ochronne zaleca się spożyć Chlorellę minimum dwie godziny przed wypiciem pierwszych napoi alkoholowych. Alga ta będzie chronić wątrobę przed skutkami ciężkiej nocy, zanim w ogóle alkohol zostanie spożyty. Dostarczy również składniki odżywcze, wypłukane z organizmu podczas zabawy.

Chlorella dostarcza organizmowi wszystkie składniki odżywcze, które zostały usunięte podczas picia alkoholu. Witaminy i minerały są uzupełniane, dzięki czemu można nie odczuwać nudności i bólu głowy.

Nikki Ostrower zauważa również, że Chlorella nie działa zawsze w 100%, ale z pewnością zmniejsza nasilenie kaca jeśli została przyjęta przed piciem alkoholu. Natomiast w przypadku gdy potencjalny pijący zapomni spożyć Chlorellę przed imprezą, dietetyk zaznacza, że nie będzie ona przynosiła takich samych efektów jak przyjmowanie jej przed zabawą. W takiej sytuacji Chlorella nie będzie chronić wątroby przed toksynami, gdyż szkoda została już wyrządzona.

Chlorella nie będzie chronić wątroby przed toksynami, ponieważ szkoda została już wyrządzona.

Według Super Nutrition Life, powinno przyjmować się ok 5 gramów Chlorelli przed wypiciem alkoholu, w celu uzyskania najlepszych efektów. Badania wpływu alg na kaca wykazały, że 96% przyjmujących Chlorellę przed konsumpcją alkoholu odczuwała redukcję objawów kaca.

Domowy sposób na kaca

Polecane produkty

2 opinie na temat “Sposób na kaca – oczyszczające działanie Chlorelli

 • 13 listopada 2016 o 20:05
  Permalink

  Bardzo ciekawy wpis dla osób, które piją alkohol 🙂 Mnie jednak to nie dotyczy, gdyż nie lubię alkoholu w związku z tym go nie piję 🙂

  Odpowiedz
 • 13 listopada 2016 o 20:44
  Permalink

  O kolejna ciekawostka. My na kaca polecamy kąpiel w lodowatym jeziorze:)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *