Chlorella działanie i korzyści

chlorella działanie

Jednym z najważniejszych czynników, które należy rozważyć przy zakupie chlorelli jest biodostępność, czyli przyswajalność.

Chlorella działanie
Klucz do jej zdolności detoksykacyjnych leży w ścianie tej pojedynczej komórki. Ściana ta wykonana jest z mikrofibryli, w których znajduje się celuloza. Mikrofibryle tworzą małe rusztowania wychwytujące cząsteczki zanieczyszczeń. Można powiedzieć, że działa to podobnie do sieci, w którą wpada brud.

Spirulina Chlorella detoks

Jednak detoks to nie jedyna zaleta z przyjmowania chlorelli. Ma ona wiele innych korzyści zdrowotnych.

GreenMedInfo publikuje listę badań, w których znajdziemy dowody na to, że chlorella może pomóc zapobiegać lub złagodzić ponad 40 różnych stanów chorobowych.

Oto przykłady niektórych z korzyści:
1. Naprawa tkanek nerwowych
2. Wzmacnia układ odpornościowy
3. Poprawia trawienie
4. Wpływa na poprawę pH w jelitach, co z kolei pomaga rozwijać dobre bakterie
5. Usuwa toksyczne metale ciężkie z organizmu
6. Normalizuje ciśnienie krwi
7. Normalizuje poziom cukru we krwi
8. Zwiększa poziom energii

Ostrzeżenie, o którym warto pamiętać
Ważne jest aby zdać sobie sprawę, że każda detoksykacja rtęci jest „maratonem”, a nie „sprintem”. Nie chcesz, aby odbyło się to szybko. Nawet jeśli uważasz, że jesteś zdrowy, chcesz rozpocząć ten proces powoli, ponieważ można łatwo spowodować poważne szkody dla organizmu. Program detoksykacji powinien trwać minimum 6 miesięcy. Niektórzy potrzebują o wiele więcej czasu. Mogą wymagać nawet kilku lat, aby skutecznie i bezpiecznie wyeliminować rtęć.

Polecane produkty

Jedna opinia na temat “Chlorella działanie i korzyści

  • 11 lutego 2014 o 22:37
    Permalink

    Ja przez około pierwsze 2 tygodnie miałam trądzik na dekolcie i górnej części pleców. Przestraszyłam się tego na początku, ale dowiedziałam się, że to normalne przy oczyszczaniu organizmu i za chwile minie. Przeczekałam i już trzeci tydzień przeszedł, a trądzik widać, że zanika i jakoś wydaje mi się, że lepiej się czuje. Wychodzi na to, że to nie jest ściema z tą chlorella i naprawdę oczyszcza :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *